Щодо імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця.
Щороку 29 серпня українці вшановують особливу дату — День пам'яті Захисників України, яки загинули в боротьбі за незалежність , суверенітет та територіальну цілісність України. За весь час війни тисячі хоробрих героїнь та героїв нашої держави поклали свої життя за незалежність Батьківщини.
Попри велику кількість втрат у сучасній російсько-українській війні, маємо й історичну перемогу — згуртовану націю, готову боротися за волю і свободу.
У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. В цей день згадуються полеглі та віддається їм шана. Разом зробимо усе можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед.
Нам невідомі всіх їх імена,
Хто їх чекав, хто за ними плаче,
Де , був їх дім, як боліла війна,
Яке в них було серце - щире чи терпляче.
Нам невідомі їх мрії й здобуття,
Всі їхні рани, всі слова прощання,
Вони - солдати, що поклали життя,
Заради нас і мирного світання.
І без імен помолимось за них,
І без імен вони для нас герої!
24 серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни- День Незалежності України. В цьому році нашій країні виповнюється 33 роки.
Ми втретє зустрічаємо це свято в умовах війни, коли Україна вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.
День Незалежності є святом гордості за свою країну. Попри всі труднощі, нам є чим пишатися- українськими воїнами, які захищають нашу Батьківщину , вільними виборами, свободою у вираженні своїх політичних переконань. Головне- пам’ятати, що суверенітет України тримається на її громадянах, яким не все одно, якою буде доля наступних поколінь, адже тільки небайдужі й вільні люди можуть змінювати на краще свою країну.
23 серпня в Україні вшановують один з державних символів-синьо-жовтий стяг. Стяг -це національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю і незламність країни, національної єдності, честі та гідності.
В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стягу уособлює сміливість, незалежність, властиві мужньому українському народу. Це -колір нашої перемоги, яку впевнено наближають наші Збройні сили України, усі працівники на фронті і в тилу, наші міжнародні партнери! І вона неодмінно буде за Україною!
День Української державності
Українська державність — це не лише такі зовнішні атрибути, як гімн, герб чи прапор. Це насамперед наша національна ідентичність, культура, мова та невгасиме прагнення до свободи, які ми зберігали і розвивали протягом століть. Ми є спадкоємцями величної історії — від Великої Скіфії та Київської Русі до Гетьманщини, УНР і сучасної незалежної України.
День родини
Сім'я – найдорожче, що є у житті. Особливо її цінність відчуваєш зараз, у нелегкий воєнний час. Українці завжди шанували сім’ю, найбільш цінними є родинні зв’язки. Від батька до сина, від бабусі до внучки, передаються духовні цінності досі. Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все.
Без перебільшення можна сказати: сім'я – це найважливіше, чим багата людина. Опора, тил, підтримка, розуміння. Саме тому День родини, що відзначався в Україні 15 липня, є надзвичайно важливим для кожного з нас. Влаштуйте у свято сімейний обід чи вечерю, вирушайте разом на пікнік, згадайте все своє генеалогічне дерево. А якщо немає можливості зустрітися з рідними, то постарайтеся зателефонувати їм і сказати "Люблю" та "Спасибі" за все світле та добре, що вони подарували нам.
28 Червня ми традиційно святкуємо День Конституції України.
Цьогоріч основному державному документу, Конституції України виповнюється 28 років.
Головний документ держави закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, організацію і діяльність державних органів, права та обов’язки громадян.
У Конституції закріплений суверенітет і територіальна цілісність, що є найважливішою функцією держави і всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці, боронячи Україну від російської агресії.
Основний Закон є ядром консолідації Українського народу.
22 червня – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
Щороку цього дня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Цей день став символом героїзму та мужності українського народу, який не підкорився тоталітарному режиму та постраждав від його розправи.
На жаль, нам нагадали і повторили акт злочину проти українців. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір, майбутнє наших дітей.
Впевнені, що ми повторимо шлях до Перемоги!
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям! Слава усім Героям, які завжди ставали на захист Батьківщини! Пам'ятаємо кожного і оплакуємо усіх, хто став жертвою війн в Україні.
Театр для нас – це наче казка.
Театр – це море сподівань,
І нездійсненних побажань.
Це гарне місце відпочинку,
20 червня в закладі дошкільної освіти пройшов день театру "Дивимось казки в театрі". Вихованці відвідали особливий і прекрасний світ театру. У ньому все незвичайне і декорації і ляльки. Події у театрі відбувалися і розвивалися на очах дітей. Малюки знайомилися з персонажами, співчували і раділи, обурювалися поведінкою героїв.
Малюкам було запропоновано переглянули: театр-фланелеграф "Три медведі"; пальчиковий театр "Три порося"; тіньовий театр "Лисичка сестричка"; лялькову виставу "Дружба виростає із добрих справ".
Театр веде у незабутню подорож , це джерело особливих вражень, які здатні вразити глядача до глибини душі.
16 червня відзначається День батька, який можна назвати справжнім «професійним» святом всіх татусів.
Наші татусі для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Батько для кожного з нас-це вихователь, вчитель, захисник, друг. Ми завдячуємо йому нашими вміннями, життєвими принципами та цінностями.
На допомогу батька ми можемо розраховувати завжди, незалежно від того, скільки нам років, а тепла згадка про цю найріднішу людину залишаються з нами на все життя і дарують підтримку в найтяжчі часи.
Будь-якому татові буде приємно в цей день отримати подарунок. А найкращим подарунком буде увага і турбота, адже батькам дуже важливо знати, що діти їх не забувають.
Василь Сухомлинський стверджував: «Дитина від своєї природи - допитливий дослідник, відкривач світу… Слід дитину спонукати до самостійної пізнавальної діяльності, формуючи з малих літ допитливість, прагнення до навчання, яке має бути радісною працею”.
12 червня в ЗДО пройшов тематичний день ""Ми усі дослідники завзяті, нам цей світ цікаво пізнавати". Цього дня вихованці розширили знання про сонце, повітря, воду, грунт, пісок, явища природи, органи чуття і екологічну поведінку в природі. Дошкільники, шляхом виконання завдань пошукового характеру, проведенням найпростіших дослідів отримали цікаву інформацію про об'єкти живої і неживої природи.
Діти набули досвід дослідницької роботи, досвід самостійного пошуку нових знань. Проведені форми роботи сприяли накопиченню знань і умінь, вмінню їх здобувати, вмінню систематизувати, аналізувати, робити висновки, отримувати певний результат, розвитку пізнавальної діяльності, бажанню експериментувати.
5 Червня відзначається Всесвітній день охорони довкілля. Цей день є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля.
Святкування цього Дня розраховане на те, щоб активно сприяти охороні навколишнього середовища, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природного довкілля є громадяни.
Цей День дає можливість кожному з нас прийняти на себе відповідальність за турботу про нашу планету й активно сприяти змінам. Разом ми здатні зробити довкілля кращим, і надалі не забувати про його охорону та збереження природних скарбів.
Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля.
Загадаю бажання, найдорожче у світі!
Щоб
настав мир в країні, і не гинули діти.
У світі є, на щастя, країни, яких не торкнулася війна, але на жаль, це не Україна. З 2014 року внаслідок збройної агресії російської федерації постраждали діти, деякі навіть не встигли побачити світ.
4 Червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Нехай знає весь світ,- дітей України вбиває росія. А ще тисячі позбавила дому і зробила сиротами. Ці злочини не мають строку давності, росія повинна нести за них відповідальність.
Вшануємо загиблих дітей-жертв війни хвилиною мовчання. Хай палають свічки пам’яті загиблих діточок у наших серцях.
Пам’ятаємо ! Не забудемо! Все буде Україна!
Діти- маленькі частинки великого щастя, ім’я якому- Життя!
Традиційно 1 Червня відзначається Міжнародний день захисту дітей- прекрасне свято радості і надії!
Сьогодні це свято набуває значущості у зв’язку з ескалацією насильства, бойових дій на території України. Кожна дитина має право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього.
Не забудьте подарувати трішки свята наймолодшим українцям, які так потребують хорошого настрою в ці важкі часи. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям.
Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим!
23 травня Україна відзначає День героїв, день, коли ми вшановуємо тих, хто віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої держави і продовжують робити це нині. Це привід згадати про те, якою ціною було отримано нашу свободу, та навчити молодше покоління цінувати та шанувати героїчне минуле своєї країни.
Особливо важливим воно стало після початку російсько-української війни, коли нові герої боронять рідну Батьківщину.
День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації.
Ми висловлюємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє щире серце до ніг Матері-України, чий героїчний подвиг став прикладом для майбутніх поколінь.
15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї. Це спільне свято всіх сімей.
Сім’я залишається берегинею людських цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона-джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
Це свято засноване з метою звернути увагу суспільства до проблем
всередині сім’ї.
Для кожного з нас це хороший привід відвідати рідних, показати найріднішим людям свою повагу і любов.
12 травня українці святкують День матері. Це найважливіше сімейне свято.
Мама- найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона навчає нас першим словам, першим крокам, перебуває поряд під час найважливіших подій в житті.
Мама з давніх давен вважалась справжньою берегинею домашнього вогнища і саме той людиною, до якої ми завжди приходимо за добрим словом, порадою та допомогою.
Це особливе свято для вшанування мами. В День матері діти показують найріднішим людям свою повагу і любов. На її честь діти читають вірші, співають пісні, малюють малюнки, дарують подарунки та квіти.
8 травня в Україні відзначають День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ятає мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.
Символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.
Пам’ять про війну має розвивати вміння цінувати мир, безкомпромісно захищати його, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям! Вічна пам'ять полеглим…
Разом і спільними зусиллями- до Перемоги!
Великдень - одне з найбільших й найшановніших християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила.
Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно.
З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».
Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом.
Великдень - родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків, приказуючи:
- Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий!
Ці окрайці тримали до закінчення свят і потім віддавали худобі. Після святкового сніданку діти носили старшим родичам гостинці і отримували за це ласощі та писанки, якими потім гралися.
До свята готуються заздалегідь - печуть паски, роблять крашанки й писанки.
Свято Великодня в Україні сьогодні символізує загальне відродження та обновлення.
Шановні захисники і захисниці, від колективу ЗДО №66 прийміть найщиріші вітання з Великоднем! Сердечні побажання міцного здоров’я, витривалості, стійкості духу, незламної волі, перемоги і мирного майбутнього.
Продовжуємо приймати участь в міському заході "ЗАПОРІЖЖЯ TOLOKA FESTIVAL 2.0". З метою зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище i здоров’я населення бур’янів та карантинних рослин, розпочали своєчасний покос трав.
Продовжуємо приймати участь в міському заході "ЗАПОРІЖЖЯ TOLOKA FESTIVAL 2.0". Завершили пофарбування ігрового обладнання. Зараз наш заклад дошкільної освіти виглядає яскравим , виразним, блискучим.
20 квітня відзначається Всеукраїнський день Довкілля. В цей день проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища (очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів) та поширення екологічних знань задля підвищення рівня екологічної свідомості українців.
Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула на кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наразі ворог позбавив нас можливості проводити природоохоронні заходи так активно як це ми робили та планували раніше.
Це свято нагадує людям про особисту відповідальність за збереження та відновлення навколишнього середовища, що страждає від результатів життєдіяльності людини. Турбота про довкілля починається з кожного особисто. Тільки від нас залежить, яким буде будинок, в якому ми живемо.
17 квітня в Україні відзначають професійне свято – День працівників пожежної охорони.
Вогонь є руйнівною й загрозливою стихією, від якої ніхто не застрахований. Справитися з пожежею самотужки часто буває неможливо, але є професіонали, які щоденно готові боротися з вогнем.
Праця пожежника вкрай відповідальна, тяжка, героїчна, стресова та дуже важлива. Пожежники виконують свою роботу як вдень, так і вночі. Вони повинні мати гарну фізичну та теоретичну підготовку, адже від їх професіоналізму залежить життя людей. Ця професія здавна вважається шляхетною й героїчною.
Під час війни пожежники героїчно першими йдуть на допомогу та порятунок населення, що постраждало від обстрілів ворога. Низький уклін за вашу працю.
20 березня -Всесвітній день Землі. В цей день пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку. Цей день має миротворчу та гуманістичну спрямованість.
Мета цього дня-привернути увагу громадськості до нашого спільного дому-планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це день є приводом замислитися про те, що нас оточує.
Це свято- символ єдності, усвідомлення, що тільки спільними зусиллями ще можливо боротися з екологічними проблемами на нашій планеті.
Серед великих світочів духу, яких дав людській цивілізації народ нашої країни, одне з найперших місць належить геніальному синові України – Тарасові Шевченку.
9 березня Україна відзначає 210 річницю з дня народження цього титана думки й слова, революційного Прометея, провісника «сім’ї вольної, нової», співця вселюдського єднання.
Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти.
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
Мила матінко моя!
Так тебе кохаю я!
І тебе в жіноче свято
Поспішаю привітати:
Будь здорова та щаслива,
Будь весела та красива,
Будь як квітка весняна-
В мене ти лише одна!
Насильство та булінг поширена проблема в сучасному суспільстві і найгостріше вона постає в освітньому середовищі.
В ЗДО відбулась педагогічна рада « Профілактика булінгу- складова частина безпечного соціального середовища». Педагоги закріпили знання про поняття «булінг», його причини, учасників, види та наслідки булінгу. Проаналізували створений в закладі дошкільної освіти безпечний освітній простір з метою профілактики булінгу. Розгляніті форми роботи з батьками як необхідною умовою профілактики булінгу.
Особливе питання-організація роботи з профілакти проявів булінгу до дітей з особливими освітніми потребами. Педагогічні працівники визначили форми роботи з вихованцями з формування у дітей дошкільного віку здатності демонструвати дружнє та неупереджене ставлення до дітей з ООП.
Вихователь Тетяна ДМИТРІЄВА запропонувала педагогам, з практики своєї роботи, використовувати фразовий конструктор в роботі з дошкільниками з профілактики булінгу.
Виконуючи тренінгові вправи педагоги визначали психологічні портрети учасників булінгу та можливі наслідки булінгу для кожного учасника білунгу. Виконуючи вправу "Чому так сталося?" працівники визначали форми прояву булінгу у різних видах булінгу ( діти-діти, дорослий-діти, керівник-підлеглий).
За результатами роботи визначено: головне правило діяти системно, спільно і злагоджено. Це завдання для командної роботи. Протидія насильству в закладі освіти – безперервна діяльність, яка вимагає від всіх учасників освітнього процесу чіткого дотримання правил поведінки, виконання посадових обов'язків й упровадження політики щодо профілактики насильству.
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Цей день призначений для підтримки мовного різноманіття та відзначення культурної спадщини через використання рідної мови.
Мова! Пресвята Богородице українського народу! З чорнозему, з любистку і зілля, з роси, з тихої води, ясних зір і широких безмежних степів народжена!
Мова! Наймудріша наша берегине, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого українського, що тримала наш народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого духу!
Мова — душа народу. А душа — корінь життя. Сьогодні ми маємо думати про свій корінь, про те, без чого не житиме жоден народ.
О мово рідна! Їй гаряче
Віддав я серце недарма.
Без мови рідної, юначе,
Й народу нашого нема.
ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Герб України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців.
Державний Герб- один із державних символів України.
Тризуб Володимира, великого князя Київської Русі- є давним українським символом. Це був знак роду, оберіг. Він символізує нерозривний зв'язок із Вітчизною. Тризуб став символом боротьби українців за свободу.
Вже багато років герб єднає українців та надає сили. Український тризуб уособлює для нас зв'язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
Український Герб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
Вітаємо із цим визначним днем. Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською державою сьогодні.
16 лютого Україна святкує особливе свято-День єднання. Головна мета цього дня- показати єдність українського народу на тлі військової загрози.
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила- у єдності.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям! Вічна пам'ять полеглим…
Разом і спільними зусиллями- до Перемоги!
Єдине-це те, що нам єдність дає,
Що зв’язує нас у родину.
Шануйте свою Батьківщину,
Вона ж є у тебе на світі одна
Така неповторна, єдина.
Як нас запитають в далеких краях:
«З якої, ти хлопче, країни?»,
Щоб міг відповісти:
«І син мій і я , що родом ми є з України!»
Сучасний освітній процес, вимагає від закладів дошкільної освіти нового підходу до своєї діяльності, новітніх форм, методів, технологій виховання, розвитку й навчання дітей дошкільного віку. Зараз акцентується увага на розвитку творчих та інтелектуальних здібностей дітей, корекції емоційно-вольової сфери.
У зв’язку з цим, арт-терапевтичні методи роботи особливо актуальні. Діти через різні способи , використовуючи спеціально підібрані матеріали, отримують можливість виразити себе, виплеснути накопичені емоції, поділитися своїми переживаннями і, таким чином, поліпшити свій емоційний стан.
З метою поширення знань педагогів з корекції емоційно-вольової сфери дошкільників, в ЗДО було проведено практикум « Арт-освіта як засіб корекції емоційного стану дошкільників». Педагоги закріпили теоретичні знання та отримали нові практичні навички організації роботи з вихованцями: з подолання страхів; використання музикотерапії в корекції емоційного стану дошкільників; використання нейроігор для підняття дітям настрою.
Арт-терапія є одним з найбільш дієвих способів для корекції тривожних станів і поліпшень самопочуття дитини, а також засобом розвитку його творчих і когнітивних здібностей, сприяє гармонійному розвитку особистості.
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
22 січня український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії- день Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу- Українська Народна Республіка.
22 січня 1919 року на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на вселюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії та прагнення до етичної і територіальної єдності.
Ці події сформували підгрунття для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти великої мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Вітаємо Вас зі святом і бажаємо і надалі триматися разом! Незламного духу та людської гідності та самоповаги. Пишаємося, що ми УКРАЇНЦІ !
З Новим роком всіх вітаємо,
Щастя кожному бажаємо.
Сил, наснаги і надії,
Щоб здійснилися всі мрії!
Шановні захисники і захисниці, від колективу ЗДО №66 прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим! Сердечні побажання міцного здоров’я, витривалості, стійкості духу, незламної волі, перемоги і мирного майбутнього.
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. День української хустки відзначають у День Катерини- одне з головних жіночих свят, оскільки це Свята вважається заступницею жіночої долі.
Хустка завжди вважалась оберегом, символом патріотизму, свободи та любові. Елементи української хустки вважаються символом жіночості та вірності.
Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа. Що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.
Це свято покликане об’єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження традицій. День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв.
6 грудня українці відзначають державне свято - День Збройних Сил України - свято справжньої мужності, героїзму і відваги.
Українська армія – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести із собою перемогу!
Колектив ЗДО № 66 вітає всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, з Днем ЗСУ та Днем Святого Миколая! Прийміть наші вітання і подарунки. Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.
Слава ЗСУ! Слава Україні!
Звіт про отримання допомоги ЗСУ.
Щороку у жовтні українці вшановують Захисників та Захисниць України. У воєнний час це найважливіше свято, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна зберегла свою незалежність.
Бути захисником Вітчизни – почесно. Наші військові сміливі, відважні, люди величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
Традиційно, працівники нашого закладу, привітали захисників з цим святом. Були перераховані кошти на придбання матеріалу для виготовлення окопних свічок; передані засоби гігієни та смаколики.
Рідні, незламні, мужні й хоробрі,
Найсміливіші, відважні та добрі,
Щира подяка Вам, наші герої!
Ворога знищите Ви у двобої.
Вами пишаємось й вірим безмежно!
Будемо вільні ми і незалежні.
ОБЕРЕЖНО! ШАХРАЇ
Поліцейські вкотре нагадують, аби не потрапити на гачок аферистів, варто дотримуватись таких правил:
- не виконуйте вказівки осіб, які телефонують, називають себе працівниками банків, та повідомляють, що ваш рахунок заблоковано або намагаються списати кошти;
- всі фінансові питання вирішуйте виключно в банківській установі. В жодному разі не розголошуйте свої конфіденційні дані стороннім особам;
- не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах.
Шановні громадяни! Ваша особиста обачливість та уважність допоможуть зберегти грошові кошти і не потрапити у ситуацію, яка умисно створена аферистами для заволодіння заощадженнями.
Якщо ж ви стали жертвою шахрайства, не гайте часу, телефонуйте на спецлінію 102.
Нагадаємо: серед найбільш поширених шахрайських схем– «товариш просить у борг» та «операції з банківськими картками».
Відділ комунікації поліції Запорізької області
ОБЕРЕЖНО! ШАХРАЇ!
Щоб не стати жертвою інтернет-аферистів, поліцейські радять:
- остерігайтесь продавців, які пропонують товари за низькою ціною, але з частковою або повною передоплатою;
- для покупок в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів у разі, якщо товар не буде відправлено або він буде неналежної якості;
- якщо у вас виникла необхідність скористатися послугами невідомого вам інтернет-магазину, тоді обов’язково вивчіть відгуки про продавця та купуйте товари з післяплатою;
- для онлайн оплати інтернет-покупок використовуйте окремий банківський рахунок (картку).
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:
- зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт;
- зверніться до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая, а також зателефонуйте в банк, через який було здійснено платіжні операції, повідомте, що переказ здійснено на картку шахрая;
- якнайшвидше зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте за номером 102.
Нагадаємо: Найпоширеніші шахрайські схеми: запорізькі поліцейські застерігають від дій аферистів
Відділ комунікації поліції Запорізької області